  • Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V
  • Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V Allen-Bradley 100S-C12D14C; Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V
    MPN:
    100S-C12D14C
    Share This Article
    • Overview
    Product Description
    228514 New In Box; Allen-Bradley 100S-C12D14C Contactor 12A; 600VAC; Coil: 120V; Main contacts 3-NO; Auxilary 1-NO; 4-NC. Item is New; unused; in factory packaging that may have been opened.. Austin Surplus SKU: 228514 Location: GRG-R03-P18-S04-E-0018142
    Product Videos
    Custom Field
    MPN 100S-C12D14C
    Product Reviews
    ×
    Recommended
    • Allen-Bradley 100S-C12D14C; Safety Contactor 12A Coil: 120VAC Allen-Bradley 100S-C12D14C; Safety Contactor 12A Coil: 120VAC Allen-Bradley 100S-C12D14C; Safety Contactor 12A Coil: 120VAC Allen-Bradley 100S-C12D14C; Safety Contactor 12A Coil: 120VAC
      Quick view Details
      Allen-Bradley 100S-C12D14C; Safety Contactor 12A Coil: 120VAC