  • Dale HL-100-06Z; Wirewound Resistor; 1Ohms; 100W; 5%
  • Dale HL-100-06Z; Wirewound Resistor; 1Ohms; 100W; 5% Dale HL-100-06Z; Wirewound Resistor; 1Ohms; 100W; 5%
    MPN:
    HL-100-06Z
    Share This Article
    • Overview
    Product Description
    232378 New-No Box; Dale HL-100-06Z Wirewound Resistor; 1Ohms; 100W; 5%; . Item is New; unused; no factory packaging. Austin Surplus SKU: 232378 Location: GRG-R03-P17-S03-C-0000315
    Product Videos
    Custom Field
    MPN HL-100-06Z
    Product Reviews
    ×
    Recommended
    • Ohmite L175J2K5; Wirewound Resistor; 175W; 2.5Kohms; 5% Ohmite L175J2K5; Wirewound Resistor; 175W; 2.5Kohms; 5% Ohmite L175J2K5; Wirewound Resistor; 175W; 2.5Kohms; 5% Ohmite L175J2K5; Wirewound Resistor; 175W; 2.5Kohms; 5%
      Quick view Details
      Ohmite L175J2K5; Wirewound Resistor; 175W; 2.5Kohms; 5%
      MSRP:
      Add to Cart
    • Vishay RS10 10 1%TR; Box-100 Wirewound Resistors; 10ohms Vishay RS10 10 1%TR; Box-100 Wirewound Resistors; 10ohms Vishay RS10 10 1%TR; Box-100 Wirewound Resistors; 10ohms Vishay RS10 10 1%TR; Box-100 Wirewound Resistors; 10ohms
      Quick view Details
      Vishay RS10 10 1%TR; Box-100 Wirewound Resistors; 10ohms
      Add to Cart
    • Vishay RS02B2R000FE12; Box-70 Wirewound Resistors; 2ohms Vishay RS02B2R000FE12; Box-70 Wirewound Resistors; 2ohms Vishay RS02B2R000FE12; Box-70 Wirewound Resistors; 2ohms Vishay RS02B2R000FE12; Box-70 Wirewound Resistors; 2ohms
      Vishay RS02B2R000FE12; Box-70 Wirewound Resistors; 2ohms
    • Vishay FST-100; Ceramic Resistor; 4Kohm; 100W Vishay FST-100; Ceramic Resistor; 4Kohm; 100W Vishay FST-100; Ceramic Resistor; 4Kohm; 100W Vishay FST-100; Ceramic Resistor; 4Kohm; 100W
      Vishay FST-100; Ceramic Resistor; 4Kohm; 100W
    • Vishay FST-160; Wirewound Resistor; 5Kohms; 160W; Vishay FST-160; Wirewound Resistor; 5Kohms; 160W; Vishay FST-160; Wirewound Resistor; 5Kohms; 160W; Vishay FST-160; Wirewound Resistor; 5Kohms; 160W;
      Vishay FST-160; Wirewound Resistor; 5Kohms; 160W;