  • Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt
  • Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt
    MPN:
    DB10D0-1K50-1L3
    Share This Article
    • Overview
    Product Description
    253300 Old-Stock; Post Glover DB10D0-1K50-1L3 Brake Resister 10 Ohms; 1500 Watt; . Item appears Unused and has been in storage for some time.. Austin Surplus SKU: 253300 Location: GRG-R84-P27-S02-0293937
    Product Videos
    Custom Field
    MPN DB10D0-1K50-1L3
    Product Reviews
    ×
    Recommended
    • Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10ohms 1500 watts Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10ohms 1500 watts Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10ohms 1500 watts Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10ohms 1500 watts
      Quick view Details
      Post Glover DB10D0-1K50-1L3; Brake Resister 10ohms 1500 watts
      MSRP:
      Add to Cart
    • Post Glover 005-4213; Dynamic Braking Resistor;600W; 70.0Ohms Post Glover 005-4213; Dynamic Braking Resistor;600W; 70.0Ohms Post Glover 005-4213; Dynamic Braking Resistor;600W; 70.0Ohms Post Glover 005-4213; Dynamic Braking Resistor;600W; 70.0Ohms
      Quick view Details
      Post Glover 005-4213; Dynamic Braking Resistor;600W; 70.0Ohms
      Add to Cart
    • Ohmite TA810PW10R0J; Resistor; 10 Ohm; 10 Watt Ohmite TA810PW10R0J; Resistor; 10 Ohm; 10 Watt Ohmite TA810PW10R0J; Resistor; 10 Ohm; 10 Watt Ohmite TA810PW10R0J; Resistor; 10 Ohm; 10 Watt
      Ohmite TA810PW10R0J; Resistor; 10 Ohm; 10 Watt
    • Ohmite TA810PW10R0J; Lot-2; Resistors; 10 Ohm; 10 Watt Ohmite TA810PW10R0J; Lot-2; Resistors; 10 Ohm; 10 Watt Ohmite TA810PW10R0J; Lot-2; Resistors; 10 Ohm; 10 Watt Ohmite TA810PW10R0J; Lot-2; Resistors; 10 Ohm; 10 Watt
      Ohmite TA810PW10R0J; Lot-2; Resistors; 10 Ohm; 10 Watt
    • Ohmite 30J2R0; Lot-2 Wirewound Resistors; 2Ohm; 10 Watts Ohmite 30J2R0; Lot-2 Wirewound Resistors; 2Ohm; 10 Watts Ohmite 30J2R0; Lot-2 Wirewound Resistors; 2Ohm; 10 Watts Ohmite 30J2R0; Lot-2 Wirewound Resistors; 2Ohm; 10 Watts
      Ohmite 30J2R0; Lot-2 Wirewound Resistors; 2Ohm; 10 Watts