  • Carlisle 1440PTH8M-12 ; Timing Belt; 1440mm Long x 12mm Wide
  • Carlisle 1440PTH8M-12 ; Timing Belt; 1440mm Long x 12mm Wide Carlisle 1440PTH8M-12 ; Timing Belt; 1440mm Long x 12mm Wide Carlisle 1440PTH8M-12 ; Timing Belt; 1440mm Long x 12mm Wide Carlisle 1440PTH8M-12 ; Timing Belt; 1440mm Long x 12mm Wide Carlisle 1440PTH8M-12 ; Timing Belt; 1440mm Long x 12mm Wide
    MPN:
    1440PTH8M-12
    Share This Article
    • Overview
    Product Description
    238191 Old-Stock; Carlisle 1440PTH8M-12 Timing Belt; 1440mm Long x 12mm Wide; Panther Series. Item appears Unused and has been in storage for some time.. Austin Surplus SKU: 238191 Location: GRG-R02-P05-S05-E-0001293
    Product Videos
    Custom Field
    MPN 1440PTH8M-12
    Product Reviews
    ×
    Recommended
    • Carlisle 1120-8M-20; Timing Belt 1120mm Long x 20mm Wide Carlisle 1120-8M-20; Timing Belt 1120mm Long x 20mm Wide Carlisle 1120-8M-20; Timing Belt 1120mm Long x 20mm Wide Carlisle 1120-8M-20; Timing Belt 1120mm Long x 20mm Wide
      Quick view Details
      Carlisle 1120-8M-20; Timing Belt 1120mm Long x 20mm Wide
      MSRP:
      Add to Cart
    • Carlisle 190XL037; Timing Belt 19" Long; 3/8" Wide; 95 Teeth Carlisle 190XL037; Timing Belt 19" Long; 3/8" Wide; 95 Teeth Carlisle 190XL037; Timing Belt 19" Long; 3/8" Wide; 95 Teeth Carlisle 190XL037; Timing Belt 19" Long; 3/8" Wide; 95 Teeth
      Quick view Details
      Carlisle 190XL037; Timing Belt 19" Long; 3/8" Wide; 95 Teeth
      Add to Cart
      Carlisle 315L075; Timing Gear Belt 31-1/2" Long; 3/4" Wide
    • Multivac 79633221041; Timing Belt 110mm Long x 16mm Wide Multivac 79633221041; Timing Belt 110mm Long x 16mm Wide Multivac 79633221041; Timing Belt 110mm Long x 16mm Wide Multivac 79633221041; Timing Belt 110mm Long x 16mm Wide
      Multivac 79633221041; Timing Belt 110mm Long x 16mm Wide